Dll indir DLL ARŞİVİ

Xinput1_3.dll İndir

DLL indir > X > Xinput1_3.dll
Xinput1_3.dll indir eksik veya hatalı DLL hatası çözüm için Windows 32 bit veya 64 bit işletim sisteminde sorun olarak görünen Xinput1_3.dll dosyasını indirerek problemi girebilirsiniz.
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
 • DLL'i Paylaş
 • Xinput1_3.dll

  indir

 • Lisans Durumu:
 • Ücretsiz
 • Boyut
 • 79,9
 • İşletim Sistemi
 • Windows 7, Windows 8 Windows Vista, Windows 10
Xinput1_3.dll eksik veya hatalı DLL hatası çözüm için Windows 32 bit veya 64 bit işletim sisteminde sorun olarak görünen Xinput1_3.dll dosyasını indirerek problemi girebilirsiniz.

Xinput1_3.dll Dosya bilgileri

VersiyonWindows BitBoyutBilgiİşlemciindir
9.18.944.032 Bit79,9 KBMicrosoft Common Controller APIWindows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP DLL indir
9.18.944.064 Bit79,9 KBMicrosoft Common Controller APIWindows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP DLL indir

Xinput1_3.dll işletim sistemini seçerek ihtiyacın olduğu DLL dosyasını ücretsiz olarak indirebilirsin. Windows işletim sisteminin sürümünü bilmen gerekir 64 bit kullanıcılar için 64 bit DLL dosyasını indirmelisiniz.

Xinput1_3.dll Neden Kaynaklanır?


Xinput1_3.dll hatası çözümü programı esnasında mutlaka hatalı dosya silme veyahut taşıma gibi hataların yapılmaması gerekiyor. Bu işlemlerin yapması hatayı gidermeye çalışırken sisteminize devasa zararlar verebilir. Dolayısıyla ilgi etmenizde ve yedek almanızda yarar var. Bu eksiklikleri, Windows ve düzenek klasörlerinize hiçbir şeklinde dokunmadan çözülebilecek tek problemdir.

Xinput1_3.dll DLL Yükleme

Xinput1_3.dll dosyasını sol tarafta yer alan "indir" tuşuna tıklayınız. Açılan pencereden Xinput1_3.dll sizin için uygun olan İşletim sistemi "Windows bit 34/64" dosyasını bilgisayarınıza indirin;

Resimde görülen uygulamaları tek tek yapınız. Xinput1_3.dll zip dosyasına sağ tıkla klasöre çıkart klasör içine gir Xinput1_3.dll.dll dosyasını kopyala seçeneğine tıklayın artık dosyasını kopyaladınız.
Xinput1_3.dll Xinput1_3.dll "Xinput1_3.dll"
Xinput1_3.dll Xinput1_3.dll
Xinput1_3.dll.dll dosyası artık kopyalandı şimdi işletim sisteminizi iyi bilmeniz gerekir işletim sisteminiz Windows 32 Bit ise;

Bilgisayarım -> C sürücü(Genelde sürücler otomatik C alır) -> Windows -> System32 dosyasının içine girerek yapıştır yapmanız gerekir. Dosya zaten mevcut üzerine yazmak istiyormusunuz gibi uyarı vermiş olabilir bu durumda üstüne yapıştırma yapmanız ilgili bozuk dosyanın yenilenmesini sağlayabilirsiniz.
Xinput1_3.dll
Xinput1_3.dll.dll dosyası artık kopyalandı şimdi işletim sisteminizi iyi bilmeniz gerekir işletim sisteminiz Windows 64 Bit ise;

Bilgisayarım -> C sürücü(Genelde sürücler otomatik C alır) -> Windows -> SysWOW64 dosyasının içine girerek yapıştır yapmanız gerekir. Dosya zaten mevcut üzerine yazmak istiyormusunuz gibi uyarı vermiş olabilir bu durumda üstüne yapıştırma yapmanız ilgili bozuk dosyanın yenilenmesini sağlayabilirsiniz.
Xinput1_3.dll

Xinput1_3.dll Detaylı anlatım

 1. Dosyayı sunucularımız üzerinden işletim sisteminize uygun olanı bilgisayarınıza yükleyiniz.
 2. DLL dosyası bilgisayarınıza Xinput1_3.dll sıkıştırılmış olarak inmiştir. Bu dosyayı açmak için sıkıştırma açıcı programlara ihtiyacınız olacaktır. Bunun için öneri olarak Winrar veya Winzip gibi sıkıştırma programının bulunurluğunu sağlayın.
 3. indirilen Xinput1_3.dll dosyasının üstüne mouse ile sağ tıklayarak "klasöre çıkart" seçeneğine tıklayınız. İlgili klasöre girerek Xinput1_3.dll dosyasının çıktığını göreceksiniz. Dosyanın üzerine sağ tıklayarak kopyala seçeneğini seçiniz.
 4. Windows 32-bit işletme sistemi kullanıyorsanız ilgili klasöre yapıştırmanız gerekir ilgili klasör "C:\Windows\System32" klasörüdür.
 5. Detaylandırırsak Bilgisayarım -> C: Sürücüsü ( Genelde Ana tanım C: olur.) -> Windows klasörü içerisinde System32 klasörüne Xinput1_3.dll yapıştırınız.(kopyalamıştınız)
 6. Windows 64-bit işletim sistemi kullanıyorsanız ilgili klasöre yapıştırmanız gerekir ilgili klasör "C:\Windows\SysWOW64" klasörüdür.
 7. Detaylandırırsak Bilgisayarım -> C: Sürücüsü ( Genelde Ana tanım C: olur.) -> Windows klasörü içerisinde SysWOW64 klasörüne Xinput1_3.dll yapıştırınız.(kopyalamıştınız)
 8. DLL zaten var uyarısı yapabilir. Zarar görmüş bir DLL yenisiyle değiştirildiğinde Xinput1_3.dll yenilenmiş olacaktır.
 9. DLL test etmek denemek için uygulamadaki hatalı işlemi tekrar ediniz.

Xinput1_3.dll hakkında uyarı

Not: DLL dosyası bazen uygulamanın kök dosyası içerisinde gereksinim ihtiyacı olabilir Örneğin bir uygulama yada oyun indirdiğinizde dosyasının kök dizinine yapıştırmanız gerekmektedir. Bir dosyanın kök dizini nasıl bulunur ? Örneğin DLLindir uygulamasını indirdiniz Masaüstünde DLLindir kısa yolu üzerine sağ tıklayarak "özellikler -> Dosya konumunu aç" tıklayarak dosya kök dizinine ulaşabilirsiniz.

Xinput1_3.dll DLL yükledim sorun devam ediyor?

DLL Hatası devam ediyor peki CMD ayarlarını yaptınız mı ? Windows -> Başlat -> Çalıştır -> CMD yazmanız gerekmektedir. CMD dosyası yetkinlik gerektirir bunun için CMD dosyasını açarken sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır menusunu kullanmanız gerekmektedir.. Açılan komut penceresine “RegSvr32 C:\Windows\System32\DLLname.dll” komutunu girerek Enter tuşuna basınız.

Windows 32 bit ve Windows 64 bit için CMD komut penceresine sfc /scannow komutunu ile DLL dosyalarınızı onarabilirsiniz.

Xinput1_3.dll Hataları ve Uyarıları

Xinput1_3.dll hatası neden olduğunu araştırdınız mı ? Bunun bir çok nedeni olabilir regedit dosyası bozulması, kötü uygulamaların zarar vermesi, aynı veride olan bir dll üstüne yüklenip hataya sebeb olması

Xinput1_3.dll dosyası sisteminizde problemli olduğu görülüyor onarımı ya üstüne yüklenmeli yada kaldırıp yenisiyle değiştirebilirsiniz.
Xinput1_3.dll Hata yorumları:

“Xinput1_3.dll bulunamadı”
“Xinput1_3.dll Yüklenirken hata oluştu”
“Xinput1_3.dll kitlendi”
“Xinput1_3.dll dosyası bulanamıyor.”
“Xinput1_3.dll Çökmesi”
“Xinput1_3.dll Erişim ihlali.”
“Xinput1_3.dll Kaydedilemiyor.”
Xinput1_3.dll hatası Xinput1_3.dll - Sistem Hatası Program Xinput1_3.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?